BezprzewodoweSłuchawki bezprzewodowe to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzystamy coraz chętniej. Jest to sprzęt, z którego korzystają nie tylko sportowcy czy gracze, ale wszyscy użytkownicy, którym zależy na komforcie użytkowania. Słuchawki bezprzewodowe, które wykorzystują technologię Bluetooth, to nie tylko brak plączącego się w kieszeni kabla, ale przede wszystkim pełna swoboda ruchu i błyskawiczne podłączenie do smartfona, tabletu czy laptopa.

Słuchawki bezprzewodowe - rodzaje

Decydując się na słuchawki bezprzewodowe przyjdzie nam wybrać pomiędzy dwoma podstawowymi rodzajami, które występują także w przypadku słuchawek przewodowych. Od tego, które z nich wybierzemy, zależeć będzie komfort noszenia oraz swoboda ruchu:

  • Słuchawki bezprzewodowe douszne - najbardziej popularnymi słuchawkami tego typu są tzw. “pchełki” oraz słuchawki dokanałowe. Ich największymi zaletami są niewielki rozmiar oraz swoboda ruchu, ponieważ bardzo dobrze trzymają się w uchu. Bezprzewodowe słuchawki douszne są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, nadają się do biegania, jazdy na rowerze, czy treningu na siłowni. Takie słuchawki, szczególnie dokanałowe, zapewniają także bardzo dobrą izolację od dźwięków z zewnątrz.
  • Słuchawki bezprzewodowe nauszne - przeznaczone przede wszystkim do użytkowania w domu: do słuchania muzyki, oglądania telewizji czy grania (większość słuchawek gamingowych, to właśnie słuchawki nauszne). Ich wadą jest duży rozmiar - takich słuchawek raczej nie zmieścimy do kieszeni, więc atut braku plączącego się kabla jest nieco mniej wyeksponowany.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania, treningu?

Podczas wyboru bezprzewodowych słuchawek do biegania, warto zwrócić uwagę nie tylko na dobrą jakością dźwięku. Słuchawki, które będą służyć nam podczas aktywności, powinny być przede wszystkim wygodne i nie wypadać z uszu. Warto także, aby były wodoodporne, gdyby podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu złapał nas deszcz. Dobrym wyborem mogą być słuchawki dokanałowe lub bezprzewodowe słuchawki “pchełki”, które można wyposażyć w zauszne haczyki, dzięki którym słuchawki na pewno nie wypadną z uszu.

Słuchawki bezprzewodowe w sklepie Golden Electronic

W naszym sklepie Golden Electronic można znaleźć słuchawki bezprzewodowe topowych chińskich producentów:

  • słuchawki bezprzewodowe Xiaomi,
  • słuchawki bezprzewodowe OnePlus,
  • słuchawki bezprzewodowe Sennheiser.