Filtry

Włączone filtry:

Folie i szkła ochronneWraz z dynamicznym wzrostem cen smartfonów, który obserwujemy na rynku od dłuższego czasu, coraz ważniejszym aspektem staje się ich ochrona przed uszkodzeniami. Jednym z najbardziej podstawowych zabezpieczeń, obok etui czy pokrowca, są szkła hartowane i folie ochronne. Chronią one urządzenie przed zarysowaniami, a w razie upadku ustrzegą nasz smartfon przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Szkło hartowane na telefon czy folia ochronna?

Do niedawna zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym przez użytkowników smartfonów były folie ochronne, do czego z pewnością przyczyniła się niższa cena, niż w przypadku szkła hartowanego. Te drugie gwarantują jednak lepszą ochronę wyświetlacza i obecnie to właśnie szkła hartowane na telefon zyskują na popularności.

Zaletą folii ochronnej są, wspomniana już, niska cena oraz minimalna grubość. Folie dobrej jakości uchronią nas przed zarysowaniami ekranu, jednak w przypadku upadku urządzenia, prawdopodobnie nie zabezpieczą telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szkła hartowane są droższym rozwiązaniem, jednak  zapewniają lepszą ochronę ekranu, dlatego warto wybrać to rozwiązanie, szczególnie jeżeli gwarancja lub ubezpieczenie smartfona nie obejmują uszkodzeń mechanicznych ekranu.

Szkło hartowane na telefon – jak założyć je poprawnie?

Montaż szkła hartowanego na ekranie telefonu jest stosunkowo prosty, jednak wymaga precyzyjnego działania. Szkła hartowane są najczęściej oferowane w zestawie z niezbędnymi akcesoriami montażowymi i większość użytkowników jest w stanie zrobić to samodzielnie, postępując zgodnie z poniższymi krokami:

  • ekran telefonu należy dokładnie oczyścić z wszelkich zabrudzeń ściereczką, która najczęściej jest dołączona do zestawu (można także użyć sprężonego powietrza),
  • ze szkła hartowanego należy odkleić folię zabezpieczającą i chwycić za krawędzie w taki sposób, by nie dotykać klejącej powierzchni,
  • szkło hartowane należy przykleić, uważając by nie powstały żadne przesunięcia względem krawędzi i wycięć na przycisk, a następnie docisnąć do ekranu, tak by nie powstały żadne pęcherzyki powietrza.