Mi 9 LiteMarka Xiaomi przyzwyczaiła nas już, że dobry telefon wcale nie musi być drogi. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi 9 Lite, dostępnego w sklepie Golden Electronic w niezwykle atrakcyjnej cenie. Czym charakteryzuje się model Mi 9 Lite i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Co kryje się w sercu Xiaomi Mi 9 Lite?

Nie ma co kryć. Xiaomi Mi 9 Lite to kolejny udany model Chińczyków, który w swoim przedziale cenowym, oferuje świetną specyfikację. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 710 z taktowaniem 2,2 GHz oraz układem graficznym Adreno 616. Takie rozwiązanie pozwala na płynną i szybką pracę smartfona w każdej sytuacji. W zależności od wersji Xiaomi Mi 9 Lite posiada 64GB lub 128GB pamięci. Posiada slot na kartę SD, więc można ją dodatkowo uzupełnić o maksymalnie 256GB. To zapewni wystarczającą ilość przestrzeni, nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Świetne zdjęcia w każdych warunkach

Za zdjęcia w Xiaomi Mi 9 Lite odpowiedzialne są: trzy aparaty tylne i jeden frontowy. Główny posiada 48 MP oraz technologię SuperPixel. Pozwala ona na robienie znacznie bardziej szczegółowych zdjęć, zarówno w dzień, jak i w nocy. Tę samą technologię posiada przedni obiektyw 32 MP, ukryty w niewielkim wycięciu na ekranie w kształcie łezki. Drugi aparat tylny ro szerokokątny obiektyw. Sztuczna inteligencja wykrywa potrzebę jego zastosowania i sugeruje włączenie odpowiedniego trybu. Dodatkowo poprawia automatycznie wszelkie zniekształcenia obrazu, dzięki czemu robienie świetnej jakości zdjęć jest jeszcze łatwiejsze. Trzeci obiektyw odpowiada za głębię ostrości. Warto wspomnieć również o funkcji Skyscaping. Wykrywa ona niebo i pozwala na jego zmianę, np. z pochmurnego na słoneczne.

Xiaomi Mi 9 Lite - cena

Xiaomi Mi 9 Lite został wyposażony w wysokiej klasy wyświetlacz AMOLED, oferujący jakość Full HD+. Ekran ma 6,39 cali i pokrywa go Gorilla Glass 5. Smartfon uzyskał certyfikat VDE Testing and Certification Institute, który potwierdza, że Mi 9 Lite emituje niewielkie ilości niebieskiego światła. Mimo smukłej konstrukcji i niewielkiej wady telefonu, udało się zmieścić w nim baterię o pojemności 4030 mAh. To oznacza, że przy normalnym użytkowaniu, telefon jest w stanie wytrzymać nawet dwie doby bez potrzeby ładowania. Jeśli spojrzeć na wszystkie parametry Xiaomi Mi 9 Lite, cena może szokować. Za dobrej klasy sprzęt wydasz w naszym sklepie mniej niż 1100 zł.