Samsung Galaxy seria ATelefony Samsung Galaxy A to bardzo udany kompromis pomiędzy jakością a ceną urządzeń. Koreański producent zdecydował się na linię, która będzie cechowała się tym samym prestiżem, co ich flagowe modele, będzie jednak od nich znacznie tańsza. W efekcie powstały smartfony, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i nowoczesnym designem. Mają jednak nieco słabszą specyfikację techniczną, która świetnie wpisuje się w średnią półkę telefonów komórkowych.

Samsung A w roku 2019

Rok 2019 to moment dużych zmian w Samsungu. Producent zdecydował się na rezygnację z rozwijania serii J, czyli najtańszych Galaxy na rynku. W zamian skupił się na swoich propozycjach, które mają zajmować średnią półkę cenową - Samsung Galaxy A. Od tego roku te modele są nieco tańsze i stanowią sporą konkurencję dla takich gigantów tego przedziału cenowego, jak chińskie smartfony Xiaomi czy Honor. Czym się one charakteryzują i dla kogo są przeznaczone?

Samsung seria A to idealne modele dla osób, które cenią sobie rewelacyjny wygląd smartfona, prestiż, jaki wiąże się z posiadaniem Galaxy oraz całkiem niezłą specyfikację. Na pierwszy ogień z pewnością wychodzi design - Samsung zastosował wysokiej klasy materiały, takie jak metalowa ramka czy szkło Gorilla Glass. W dodatku są to ładne telefony o nowoczesnym wzornictwie.

Specyfikacja techniczna

Nieco słabsza specyfikacja nie oznacza, że to są kiepskie smartfony. Zaprzecza temu wysokiej klasy ekran AMOLED, wydajna bateria oraz szybkie ładowanie. Telefony komórkowe Samsung Galaxy seria A to również dobrej klasy aparaty z kilkoma obiektywami oraz funkcjami podobnymi, jak w serii S. Można znaleźć podobne tryby zdjęć oraz dostępne filtry. Dobrym rozwiązaniem, które można spotkać w smartfonach tej serii jest czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie. To bardzo wydajne i precyzyjne rozwiązanie, które widać w wielu najnowszych modelach smartfonów. Bez zarzutów są również ośmiordzeniowe procesory, które gwarantują sprawne i płynne działanie.

Co dalej z serią A?

Firma Samsung to lider na rynku. Oferuje nowoczesne rozwiązania oraz tworzy nowe trendy w telefonii komórkowej. Nowości nie są przeznaczone tylko dla flagowców. Najnowsze modele pokazują ciekawe rozwiązania, takie jak aparat obrotowy wbudowany w slider czy wsparcie technologii 5G. Jeśli zależy Ci na wysokiej klasy smartfonie w nieco bardziej przystępnej cenie, Samsung seria A jest stworzona dla Ciebie.