Selfie StickiModa na zdjęcia typu selfie utrzymuje się od kilku lat i wydaje się, że trend ten nie minie szybko. Wszyscy pokochaliśmy fotografie robione z ręki, jeżeli jednak chcemy uchwycić coś więcej, niż nasza twarz, warto zaopatrzyć się w kijek do selfie. Najprostsze i najtańsze kijki do selfie można kupić już za 20-30 zł, jednak nie są one wyposażone w obsługę bluetooth, która ułatwia zdalne wykonywanie zdjęć. Bardziej wygodne w obsłudze są kijki do selfie wykorzystujące tę technologię, a ich cena nie jest znacznie większa, dlatego w większości wypadków warto przemyśleć właśnie taki zakup.

Jaki Selfie stick wybrać?

Aby wybrać najlepszy Selfie Stick dla siebie, warto przede wszystkim zastanowić się, w jakich okolicznościach i jak często zamierzamy go wykorzystywać. Najprostsze kijki do selfie są jedynie “przedłużeniem ręki”. Do zrobienia zdjęcia przy jego pomocy, należy uruchomić aplikację aparatu w telefonie, włączyć samowyzwalacz, a następnie wysunąć kijek i oczekiwać na zrobienie zdjęcia. Nie jest to niestety wygodne, szczególnie w przypadku kiedy wykonujemy dużo zdjęć typu selfie.

Selfie stick wykorzystujące technologię bluetooth są nieco droższe, jednak pozwalają zdalnie wykonywać zdjęcia, co znacznie ułatwia korzystanie z kijka do zdjęć. W takim przypadku nie trzeba ustawiać samowyzwalacza, wystarczy wcisnąć przycisk na rączce, który pozwala kontrolować spust migawki aparatu. Minusem takiego rozwiązania jest jedynie akumulator, który może wyładować się podczas intensywnego użytkowania, jednak nawet wtedy może nam posłużyć w sposób podobny co podstawowy kijek selfie bez bluetooth.

Na rynku dostępne są też kijki selfie stick z górnej półki, przeznaczone przede wszystkim dla sportowców. Oprócz standardowej możliwości robienia selfie, posiadają np. możliwość zdalnego sterowania czy 3-osiową stabilizację obrazu, która niezależnie od okoliczności zapewni płynny i wyraźny obraz.

Selfie stick - cena

Cena najbardziej podstawowych Selfie Stick rozpoczyna się już od ok. 20 zł, jednak są to proste urządzenia, które nie pozwalają na zdalne robienie zdjęć. Nieco droższe są kijki do zdjęć wyposażone w bluetooth, których cena rozpoczyna się od 30-40 zł. Najbardziej zaawansowane kijki do selfie, które posiadają dodatkowo stabilizację obrazu i tworzone są z myślą przede wszystkim o sportowcach, to wydatek przekraczający nawet 100 zł.