Smartbandy

Brak produktów w tej kategorii.Inteligentne opaski podbiły serca użytkowników. Łączą w sobie prosty i skromny wygląd z ogromną funkcjonalnością. Smartbandy wspomagają osoby aktywne w codziennym życiu, by trzymały formę i mogły kontrolować swoje postępy. Wystarczy wybrany model założyć na swój nadgarstek, połączyć ze smartfonem i już można korzystać z ciekawych funkcji, jakie oferuje ten typ zegarka.

Czym jest smartband i jak działa?

Smartband to niewielka i bardzo wygodna opaska na nadgarstek, którą nosi się zamiast zegarka. Najczęściej silikonową bransoletkę oraz mały moduł główny. W jego wewnętrznej stronie jest zamontowany czujnik, który przylega podczas noszenia do skóry. W zależności od modelu, elektroniczna opaska posiada różne funkcje. Najprostsze modele smartbandów, poza wskazaniem godziny, mają wbudowany krokomierz, który liczy przebyty dystans oraz wskaźnik spalonych w ciągu dnia kalorii. Bardziej rozbudowane modele, mogą posiadać również dodatkowe funkcje:

  • mierzenie tętna
  • monitorowanie czasu i tempa aktywności
  • śledzenie trasy (jeśli smartband posiada moduł GPS)
  • monitorowanie czasu snu oraz jego jakości, pobudek nocnych, czasu głębokiego snu
  • tryb budzenia w postaci wibracji
  • liczenie czasu bezruchu i przypomnienie, by podjąć aktywność fizyczną
  • powiadomienia ze smartfona (połączenia, wiadomości sms, maile czy bieżące zadania z kalendarza)

Na co zwrócić uwagę wybierając smartbandy?

Wybierając najlepszy dla siebie model inteligentnej opaski, warto zwrócić uwagę do śledzenia jakiej aktywności, będziemy ją wykorzystywać. W przypadku osób, które regularnie biegają, wystarczy podstawowy model z dobrym czujnikiem, który precyzyjnie zlicza kroki oraz przebyty dystans. Pływacy, szczególną uwagę powinni zwrócić na wodoodporność urządzenia, żeby mogli bez przeszkód korzystać z niego w basenie. Dla fanów wysiłku siłowego oraz zajęć fitness lepsze będą natomiast wyższe modele, które posiadają możliwość śledzenia tego typu aktywności.

Smartband Xiaomi - wysoka jakość w przystępnej cenie

Szukając opaski dobrej jakości w niewysokiej cenie, warto zwrócić uwagę na Xiaomi. Smartband tej marki charakteryzuje się szerokim wachlarzem funkcji, które świetnie radzą sobie w śledzeniu wielu różnorodnych aktywności. Możliwość sprawdzenia jakości snu, wyznaczenia celu dziennego czy mierzenia swojej aktywności pozwala szybko kontrolować swoje postępy i wyznaczyć cele treningowe. Ciekawostką jest możliwość porównania swoich osiągnięć do innych użytkowników oraz system dobrej passy. Odrobina rywalizacji z innymi oraz samym sobą pozwala na wzbudzenie motywacji do treningu w słabsze dni. Smartband Xiaomi to niewątpliwie ciekawy gadżet, który zadowoli i starszych i młodszych użytkowników.