P30 ProNa premierze modelu Huawei P30 Pro świat oszalał. To już nie jest dobry smartfon z niezłym aparatem. Choć to typowy telefon komórkowy, pozwala robić profesjonalne zdjęcia, niczym najlepszą lustrzanką.  Co warto wiedzieć o tym modelu?

O co chodzi z tymi aparatami?

Krąży opinia, że Huawei P30 Pro to najlepszy smartfon do robienia zdjęć. Ciężko się z nią nie zgodzić. Producent postawił na cztery obiektywy od znanej firmy Leica: główny o rozdzielczości 40 MP i przesłonie f/1.6 oraz szerokokątny 20 MP, a także teleobiektyw 8 MP. Ten ostatni oferuje dziesięciokrotny zoom hybrydowy oraz aż 50-krotne przybliżenie cyfrowe. Czwarty obiektyw to Huawei Time of Flight 3D, wykrywający głębię ostrości. Producent nie zapomniał o wielbicielach selfie - przedni aparat ma rozdzielczość 32 MP. P30 Pro zachwyca trybem nocnym - zdjęcia są niesamowicie wyraźne, szczegółowe i rozświetlone, jakby były robione w dzień. Koniec z niewyraźnymi obrazami, na których widać czerń i niewyraźne jasne punkty. Telefon posiada normę IP68, która gwarantuje odporność na kurz i wodę. Daje również możliwość robienia zdjęć pod wodą, Producent zaleca jednak, by przed włożeniem pod powierzchnię wyposażyć smartfon dla bezpieczeństwa w odpowiednie, wodoodporne etui.

Huawei P30 Pro - specyfikacja techniczna

Aparaty faktycznie zachwycają, a jak sprawdza się sam telefon? Tu również ciężko mieć jakieś zarzuty. Smartfon jest bardzo elegancki, posiada zaokrąglone krawędzie, dzięki którym wygodnie leży w dłoni. Jest to niezwykle ważne, bo Huawei P30 pro to spory telefon. Bezramkowy wyświetlacz z wycięciem w kształcie łezki ma 6,47 cali. Ekran wykonany jest w wysokiej jakości technologii OLED i posiada wbudowany sensor linii papilarnych. Procesor to HiSilicon Kirin 980. Zapewnia on szybką i płynną pracę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Huawei P30 Pro otrzymał litowo-jonową baterię o pojemności 4200 mAh z systemem szybkiego ładowania Super Charge 40 W. Ciekawostką jest, że można na żywo obserwować, jak ładuje się akumulator - licznik ładowania jest podawany z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Huawei P30 Pro - cena smartfona

Dobre komponenty, wysokiej jakości wyświetlacz i obiektywy Leica ustawiają Huawei P30 Pro wśród najwyższej klasy smartfonów. Cena jest jednak znacznie niższa niż w przypadku topowych modeli konkurencji. Jeśli założymy, że to nie tylko świetnej klasy telefon, ale również rewelacyjny aparat fotograficzny, koszt tego modelu nie wydaje się już zbyt wygórowany.