Filtry

Włączone filtry:
Producent

XiaomiWśród pasjonatów rynku mobilnych urządzeń krąży przekonanie, że w przypadku testów porównawczych modeli do 1000 zł, powinno wykluczyć się firmę Xiaomi? Dlaczego? Bo telefony Xiaomi całkowicie dyskwalifikują konkurencję, dzięki świetnej specyfikacji oraz jeszcze lepszemu stosunkowi jakości do ceny. To właśnie modele ze średniej półki decydują o ciągle rosnącej popularności chińskiej marki.

Xiaomi - telefon, który pokochały miliony

Firma jest stosunkowo młoda, bo na polski rynek smartfonów wkroczyła dopiero w 2016 roku. Co ciekawe, serca użytkowników podbiła jednak znacznie wcześniej i to bez działań marketingowych. Jak to możliwe? Początkowo smartfon Xiaomi można było kupić za pośrednictwem chińskich portali aukcyjnych. Wiele osób w ten sposób zaryzykowało i powstała spora grupa fanów, którzy docenili porządną jakość w niskiej cenie. Gdy telefony trafiły wreszcie do oficjalnej dystrybucji, marka była już rozpoznawalna i często polecana w mediach społecznościowych z hashtagiem #XiaomiLepsze. To spowodowało, że coraz więcej osób zaufało firmie, a liczba sprzedanych urządzeń osiągnęła gigantyczne rozmiary.

Jaki telefon Xiaomi wybrać?

Marka zasłynęła głównie dzięki urządzeniom, których cena mieści się w średniej półce cenowej. Ogromne znaczenie ma nie tylko jakość wykonania i zachwycające projekty, ale również porządna specyfikacja techniczna, która w tym zakresie cenowym mocno wyprzedza konkurencję. Z pewnością warto zwrócić uwagę na takie modele, jak Pocophone, Redmi Note czy Mi Lite. W przypadku nieco większego budżetu warto postawić na flagowca, czyli serię Mi. Nowy telefon Xiaomi zachwyca świetną specyfikacją techniczną, porównywalną do Samsungów czy IPhone’ów, ale znacznie niższa od nich ceną. Posiada potężny procesor, rozbudowaną pamięć wewnętrzną oraz trzy godne uwagi aparaty. Wysokiej jakości ekran AMOLED oraz nowoczesny design sprawiają, że trudno uwierzyć, że ten flagowy model jest tańszy od konkurencyjnych urządzeń nawet o ponad połowę ceny.

Xiaomi - smartfon dla wymagających

W cenie smartfonów Xiaomi ciężko znaleźć modele innych marek, które choć trochę zbliżają się możliwościami do chińskich produktów. Telefon Xiaomi posiada liczne funkcje i rozwiązania designerskie, które z trudem szukać u konkurencji. Ich zaletą jest system operacyjny MIUI. To nakładka na Androida, która charakteryzuje się rozbudowaną funkcjonalnością, częstymi aktualizacjami oraz podobieństwem do systemu iOS. Firma twardo trzyma postanowienie, by nie podwyższać pięcioprocentowej marży. Co razem z oszczędnościami wynikającymi z braku zbędnych działań marketingowych sprawia, że cena ich najnowszych modeli jest bardzo atrakcyjna i przystępna dla każdego użytkownika.